ΗΓΟ

Πέμπτη 21 Αυγούστου 2014

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - Α.Ε. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 1-0

Πολύ καλή απόδοση για την ομάδα μας από την οποία έλειψε μόνο το γκολ, το οποίο πέτυχε ο Απόλλων και πήρε τη νίκη με 1-0.

Για ακόμη ένα φιλικό παιχνίδι η Ένωση Ερμιονίδας έδειξε χαρακτήρα απέναντι σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο και έβγαλε στον αγωνιστικό χώρο πολλά από αυτά που θέλει ο Ρομπέρτο Μπολάνο.

Η ομάδα της Ερμιονίδας είχε αρκετές ευκαιρίες να πετύχει κάποιο τέρμα με τους Παβίσεβιτς, Σβόγιτς και Καραδέμητρο, με το πρώτο ημίχρονο να ανήκει αποκλειστικά στην ομάδα μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων ανέβασε την απόδοση του και κατάφερε να πετύχει το γκολ. Ο Βάντερσον εκτέλεσε το φάουλ και ο Χατζής πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας σημειώνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.