ΗΓΟ

Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2012

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 1-2

Μεγάλη νίκη για την Ένωση Ερμιονίδας μέσα στην Κύμη με σκορ 1-2. Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αφού οι φάσεις πού έγιναν ήταν ελάχιστες αφού η Κύμη δεν ήταν καλή σε αντίθεση με την Ένωση πού παρουσιάστηκε με
ενισχυμένο κέντρο.Στο δεύτερο ημίχρονο η Κύμη ανέβασε την απόδοσή της  ανοίχτηκε δημιούργησε πολλές  ευκαιρίες  για γκολ ισοφάρισε αλλά ο Δερμιτζάκης είχε άλλη γνώμη στο 81 λεπτό.
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ :
Στο 14 λεπτό σέντρα του Ηλία ανάποδο σουτ του Γεωργουδάκη η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Καταχανάκη
Στο 23 λεπτό δυνατό σουτ του Τσαλιαγκού απέκρουσε εκπληκτικά ο Καταχανάκης
Στο 31 λεπτό σέντρα του Δερμιτζάκη κεφαλιά ψαράκι  του Μπούρα και 0-1
Με αυτό το αποτέλεσμα πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.
Στο 50 σουτ του Τσαλιαγκού απέκρουσε εκπληκτικά ο Καταχανάκης
Στο 58 φάουλ του Δερμιτζάκη στο ύψος της περιοχής απέκρουσε ο Παπαδόπουλος
Στο 59 δυνατό σουτ του Δερμιτζάκη έξω από την περιοχή απέκρουσε δύσκολα ο Παπαδόπουλος
Στο 69  λεπτό πριν ο Γεωργουδάκης έχασε μεγάλη ευκαιρία .
Στο 70 λεπτό ο Γκάτσης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Καταχανάκη και στην επιστροφή ο Σαββίδης με κεφαλιά έκανε το 1-1.
Στο 81 εκπληκτικό φάουλ του Δερμιτζάκη η μπάλα στο «γάμα» του Παπαδόπουλου και 1-2
Στο 90 σέντρα του Μπούρα κεφαλιά ο Δερμιτζάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Παπαδόπουλου.
Η διαιτησία του κυρίου Τζοβάρα κυμάνθηκε σε πολύ καλά πλαίσια αν και η ομάδα της Κύμης φωνάζει για τα πολλά φάουλ πού έδωσε υπέρ της Ενωσης όπως επίσης και για τις κίτρινες κάρτες αφού η Κύμη δέχτηκε 8 κίτρινες και η Ενωση 2 .
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΑΛΛΛΑΓΕΣ)

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ : Παπαδόπουλος, Αναστασίου ,Πλακιώτης, Κύρου, Κόκος,(60' Σαββίδης), Φωτιάς, Ηλίας, Καλογερόπουλος,Σαλιαγκός, (73' Γεραντώνης) Γκάτσης, Γεωργουδάκης

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ : Καταχανάκης, Τζιέρησ, Στάμος, Τσολακούδης, Μπούρας, Δημητρουλόπουλος, Στάικος, Κέλλυ,(77' Κωνσταντινίδης) Τζώρτζης,( 63 Cojocaru) Δερμιτζάκης  Σωπιάδης