ΗΓΟ

Τετάρτη 7 Σεπτεμβρίου 2011

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ 0-2

Δύο στα δύο για τον Πορτοχελιακό απέναντι στην Ενωση

Με εμφανή τα σημάδια της κούρασης από τους συνεχόμενους φιλικούς αγώνες κάθε Τετάρτη -Κυριακή η Ένωση Ερμιονίδας έχασε με σκορ 0-2 από την ομάδα του Πορτοχελιακού στο γήπεδο της Ερμιόνης . Ένας Πορτοχελιακός πού τείνει να γίνει ο "κακός δαίμονας" για φέτος αφού μετράει δύο στις δύο νίκες και αυτό βέβαια πρέπει να προσεχθεί γιατί είναι η ομάδα που θα αντιμετωπίσει η Ενωση στο Κύπελλο Αργολίδας στις 27 Σεπτεμβρίου.
Ο Γιάννης Δουβίκας ξεκίνησε τον αγώνα αφήνοντας στον πάγκο κάποιους από τους βασικούς ποδοσφαιριστές του όπως είναι ο Στάικος, ο Δερμιτζάκης , ο Τζώρτζης , ο Cojocaru για να πάρουν κάποιες ανάσες όπως αναφέραμε και πιο πριν.
Το σκορ άνοιξε στο 23 ο Χριστόπουλος με  πέναλτι ύστερα από χέρι του Λαμπρούση μέσα στην περιοχή.και στο 70 λεπτό περίπου ο Ψύλλας σε μια αντεπίθεση έκανε το 0-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ  Λάμπρου, Τζιέρης, Μπούρας, Κάντιας, Λαμπρούσης, Κωνσταντινίδης, Τσολακούδης, Μαναριώτης, Κέλλυ, Σωπιάδης, Κούσης.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν : Στάικος, Τζώρτζης, Δερμιτζάκης, Μενίκου, Cojocaru , Στεργίου και Μπροδήμας.