ΗΓΟ

Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2014

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΠΑΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 4-1- ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ

Τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα στον 4ο όμιλο κατέκτησε  η Ένωση Ερμιονίδας καθώς επικράτησε με 4-1 του Πανναυπλιακού στην έδρα της, παρουσία περίπου 400 φιλάθλων .

Το 1-0 για την Ένωση έκανε στο 15' ο Στάικος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Βλαχόπουλος με σουτ πέτυχε το 2-0. Στο 33' ο Συμελίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0, ωστόσο στο 45' ο Δρυμούρας με πλασέ μείωσε σε 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 68' ο Στάικος και πάλι με πέναλτι. Στο 2' οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Η. Γκολέμη.
Διαιτητές: Ψυχούλας, Φίλος-Πριόνας (Εύβοιας)
Ένωση Ερμιονίδας ( Ρομπέρτο Μπολάνο) : Πονηρός, Τζιέρης, Τσόνης, Ιασωνίδης, Σαμαράς, Κιοσσές, Σταικος ( 76 Μαυρόπουλος), Συμελίδης, Ογκουνσότο ( 61 Σχοινάς), Δήμας, Βλαχόπουλος ( 72 Κρίστο).
Πανναυπλιακός ( Γιώργος Χορμής): Μπραιμλάρι ( 46 Κομπόσης), Δρυμούρας ( 72 Παπαμάρκου) , Μιχαλόπουλος, Γκολέμης Θ., Ευθυμίου Ι., Καραμάνος ( 46 Λεπτάκης),Κάπλατζης, Γκολέμης Η., Moustafaj, Γεωργιόπουλος. Διαμαντής