ΗΓΟ

Τετάρτη 24 Αυγούστου 2011

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΜΑΣ 2-2

Νέο ισόπαλο αποτέλεσμα για την Ένωση Ερμιονίδας και μάλιστα με το ίδιο σκορ 2-2 με την Τρίγλια Ραφήνας.
Η Ένωση προηγήθηκε στο 10 λεπτό με πέναλτι  πού κέρδισε ό Μπροδήμας σε ανατροπή του μέσα στην περιοχή .Το εκτέλεσε εύστοχα ο Στάικος ανοίγοντας το σκορ. Δύο λεπτά αργότερα σε φάση διαρκείας στην περιοχή του Καταχανάκη ο Σκαφίδας με κεφαλιά έκανε το 1-1. Στο 87 ο Γκίκας με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-2 για την Τρίγλια για να έρθει το 90 και η Ένωση κέρδισε νέο πέναλτι ύστερα από χέρι που έγινε μέσα στην περιοχή και ο Μπούρας   το εκτέλεσε εύστοχα για να γίνει το 2-2.
Μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχει γκολ η Ενωση είχε με τον Δερμιτζάκη στο 3 και το 45 και τον Τζώρτζη στο 60.
Στο 43 τραυματίστηκε ο Μενίκου και αποχώρησε
Ασφαλώς καλύτερη από το πρώτο αγώνα με την Κλένια η Ένωση αφού έδειξε ότι μέρα με την μέρα δένει σαν ομάδα.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ  :
ENΩΣΗ : Καταχανάκης, Τζιέρης, Μπούρας, Λαζάρου, Λαμάι, Καρλιαμπάς, Μπροδήμας, Στάικος, Κούσης, Δερμιτζάκης, Μενίκου.
Επίσης αγωνίστηκαν : Λάμπρου , Καλυβόπουλος, Τζώρτης, Λαμπρούσης, Cojokaru. Νίκας, Κωνσταντινίδης,
Τρίγλια Ραφήνας : Κύρκος, Ρεμπούσκος, Ξύδης, Κόρακας, Φελεκάκης, Τσέπας, Σκαφίδας, Μπασινάς, Μουλάκης, Τσαγκαράς , Γκίκας,