ΗΓΟ

Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2011

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΠΑΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 2-2 (1-4 πεν)

Τον αποκλεισμό από την συνέχεια του Κυπέλλου Αργολίδας γνώρισε σήμερα η Ένωση Ερμιονίδας από τον Παναυπλιακό  στο γήπεδο της Ερμιόνης παρουσία περίπου 200 φίλων της αφού ηττήθηκε στην διαδικασία των πέναλτι με 1-4 ενώ η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε 1-1 και της παράτασης 2-2.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι η Ένωση αγωνίστηκε χωρίς   τους Στάικο, Τζιέρη, Στάμο, Τσολακούδη, Γκιόκα πού είναι όλοι τραυματίες και τον Τζώρτζη για ένα ημίχρονο επειδή  τα τελευταία 24ωρα υπόφερε από ίωση.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας ποδοσφαίρου αφού παίχτηκε ένα νευρικό ποδόσφαιρο με πολύ λίγες φάσεις  πολλές κίτρινες και μία κόκκινη κάρτα
Στο 28 λεπτό δυνατό σουτ ντου Καραγκούνη έξω από την περιοχή η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Λάμπρου.
Στο 32 κόκκινη κάρτα στον Καραγκούνη για διαμαρτυρία σε απόφαση του διαιτητή
Στο 40 δυνατό σουτ του Λαζάρου απέκρουσε σταθερά ο Κατσιαούνης
Στο 62 ο Παναυπλιακός άνοιξε το σκορ όταν ο Ζίου έκανε σέντρα από αριστερά και ο Κάνδιας στην προσπάθειά του να αποκρούσει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του ανοίγοντας το σκορ.
Στο 76 μεγάλη ευκαιρία με τον Μενίκου να κάνει το 1-1 το πλασέ που έκανε έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κατσιαούνη.
Στο 82 ο Τζώρτζης με πλασέ ύστερα από σέντρα του Cojocaru έκανε το 1-1
Στο 87 ο Κατσιαούνης πρόλαβε και έπεσε στα πόδια του Τζώρτζη πριν γίνει απειλητικός για την εστία του.
Στο 89 πλασέ του Τζώρτζη έφυγε άουτ μετά από μπαλιά του Cojocaru.
Στο 92 πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ένωση όταν ο Μπούρας σέντραρε από αριστερά η μπάλα έφτασε στον Κούση πού σούταρε και η μπάλα βρήκε το αριστερό δοκάρι του Κατσιαούνη .
Στο δεύτερο λεπτό της παράτασης ένα δυνατό σουτ του Ζαχαράκη έφυγε άουτ.
Στο 105 ο Αγγελόπουλος με κεφαλιά  μέσα από την περιοχή έκανε το 1-2 και
Στο 117 ο Τζώρτζης με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Cojocaru πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ κάνοντας το 2-2.

Η διαιτησία του Ιωαννίδη πολύ καλή

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ :  (Γιάννης Δουβίκας): Λάµπρου,  Κωνσταντινίδης (57 Τζώρτζης) , Κάνδιας, ( 65 Cojocaru)  Μπούρας, Σωπιάδης , Δημαράκης, Λαζάρου ( 46 Μενίκου) Δηµητρουλόπουλος, Κούσης, Δερµιτζάκης, Cristo

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 2011 (Νίκος Μητροσύλης): Κατσαούνης, Ταµπάκης, Παπουτσής, Ζίου, Γκολέµης, Καραµάνος, Ζαχαράκης, ( 105 Ευθυμίου),  Χατζησωφρονίου ,( 81 Σπυρόπουλος), Αγγελόπουλος ,Νικολέτος, ( 73 Σουρδίνης ) , Καραγκούνης.