ΗΓΟ

Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2011

ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ -ΈΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 1-1( 2-2 ΠΑΡΑΤ.3-5 ΠΕΝ)

Σε ένα αγώνα για γερά νεύρα η Ένωση Ερμιονίδας πήρε την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Αργολίδας στα πέναλτι. Η Κορωνίδα

δεν το πίστεψε από την αρχή ότι μπορούσε για κάτι θετικό . Μπήκε φοβισμένα με αποτέλεσμα να βρεθεί στο 30 πίσω στο σκορ. Όταν κατάλαβε ότι μπορούσε για κάτι καλύτερο ισοφάρισε   και απείλησε. Από την πλευρά των φιλοξενούμενων μπήκαν με φόρα στον αγώνα όμως ήταν φλύαροι στην τελική τους προσπάθεια. Ίσως νόμισαν ότι θα περάσουν εύκολο απόγευμα με αποτέλεσμα παραλίγο να την πληρώσουν.
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ  :

Στο 12 λεπτό σουτ του Λαζάρου η μπάλα λίγο έξω από την συμβολή των δοκαριών της Κορωνίδας
Στο 16 λεπτό ο Μενίκου κέρδισε φάουλ στο ημικύκλιο της περιοχής , το εκτέλεσε ο Μπούρας πάνω στο τοίχος
Στο 20 λεπτό σέντρα του Λαμπρούση η μπάλα έφτασε στον Κούση πού σούταρε άουτ
Στο 26 σουτ του Τζώρτζη η μπάλα στην  αγκαλιά του Κοζοκάρου
Στο 30 λεπτό γκολ για την Ένωση με σουτ του Στάικο ύστερα από εκτέλεση πλάγιου του Λαμπρούση και αδράνεια των αμυντικών.
Στο 34 ο Μέγας χάνει μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-1 όταν ύστερα από μπαλιά του Σαγκατέλωφ μπήκε στην περιοχή αλλά αστόχησε
Στο 37 λεπτό ο Φρέιτας με ένα πολύ ωραίο σουτ έκανε το 1-1
Στο 38 λεπτό δυνατό σουτ του Μενίκου μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Κοζοκάρου εκπληκτικά
Με αυτό το σκορ έκλεισε και το πρώτο ημίχρονο
Με την επανάληψη ο Γιάννης Δουβίκας ρίσκαρε και έκανε ταυτόχρονα τρείς αλλάγες βάζοντας μέσα τους  Δερμιτζάκη Κοζοκάρου και Σωπιάδη στις θέσεις των Στάικου Τζώρτζη και Μενίκου αντίστοιχα.
Στο 49 λεπτό πλασέ του Μανιάτη η μπάλλα πάνω από τα δοκάρια του Λάμπρου
Στο 57 φάουλ του Δερμιτζάκη λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα έφυγε λίγο άουτ
Στο 63 και 64 ο Μπούρας αστόχησε σε σουτ στέλνοντας την μπάλα άουτ την πρώτη φορά και απέκρουσε ο Κοζοκάρου την δεύτερη
Στο 70 σουτ του Δημητρουλόπουλου μέσα από την περιοχή η μπάλα έξω
 Στο 82 δυνατό σούτ του Σωπιάδη απέκρουσε εκπληκτικά  του  ο Κοζοκάρου
Στο 90 παραλίγο ο Βοριάς να κάνει το 2-1 όταν ο Φρέιτας σέντραρε από δεξιά αλλά η κεφαλιά του έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Λάμπρου.
Έτσι με αυτό το σκορ οδηγηθήκαμε στην παράταση όπου μας επιφύλαξε πολλές εκπλήξεις
Στο 94 βολίδα του Σωπιάδη έξω από την περιοχή απέκρουσε ο Κοζοκάρου στο «γαμα» σε κόρνερ
Στο 99 η Κορωνίδα πήρε κεφάλι στο σκορ με πολύ ωραίο πλασέ  του Κεφαλλονίτη μέσα από την περιοχή
Στο 101 ο Μπούρας εκτέλεσε φάουλ και απέκρουσε ο Κοζοκάρου
Στο 108 κεφαλιά του Μπούρα η μπάλα άουτ
Στο 109 μπαλιά του Μπούρα στον Κούση σουτ του τελευταίου η μπάλα άουτ
Στο 113 δυνατό σουτ του Κεφαλλονίτη έξω από την περιοχή η μπάλα έφυγε άουτ
Στο 114 ο Κοζοκάρου έδιωξε σε κόρνερ σουτ του Μπούρα
Στο 116 η λύτρωση για την Ενωση όταν ο Μπούρας με δυνατό σούτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-2
 Στο 118 πάσα του Μπούρα στον Κούση σούτ του τελευταίου η μπάλα στα χέρια του Κοζοκάρου

Ετσι μοιραία πήγαμε στην Ρώσικη ρουλέτα που δεν είναι άλλη από τα πέναλτι . Η εκτέλεση έχει ως εξής