ΗΓΟ

Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

ΠΟΡΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 0-0

Στο στείρο 0-0 έμειναν Πόρος και Ένωση Ερμιονίδας . Ετσι όπως εξελίχτηκε ο αγώνας σύμφωνα -με πληροφορίες -την νίκη θα μπορούσαν να την πάρουν και οι δύο ομάδες με επικρατέστερη
την Ενωση αφού έχασε κραυγαλέες ευκαιρίες .
Στο 5 λεπτό σέντρα του Κρίστο στον Δερμιοτζάκη πού σούταρε από το ύψος της περιοχής και ο Γιουργούσης απέκρουσε δύσκολα
Στο 10 λεπτό ο Μήτρου εκτέλεσε φάουλ ο Χατζόπουλος έπιασε κεφαλιά πού έφυγε άουτ
Στο 21 λεπτό ο Γκιόκας απέκρουσε σουτ του Μήτρου
Στο 32 λεπτό ο Γκιόκας είπε «όχι» σε δυνατό σουτ του Μήτρου έξω από την περιοχή
Στο 37 ο Τζώρτζης χάνει μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όταν ο Κρίστο με ωραία πάσα τον βγάζει τετ α τετ με τον Γιουργούση αλλά ο τελευταίος απέκρουσε δύσκολα το πλασέ.
Αυτή ήταν και η τελευταία φάση για το πρώτο ημίχρονο
Στο 60 λεπτό ο Γιουργούσης απέκρουσε εύκολα σούτ του Κρίστο
Στο 70 λεπτό ο Μετζιάνι εκτέλεσε φάουλ πάνω από τα δοκάρια του Γκιόκα
Στο 75 λεπτό  σουτ του Μπιζιώτα ύστερα από πάσα του Μετζιάνι η μπάλα έφυγε λίγο έξω από τα δοκάρια του Γκιόκα
Στο 85 λεπτό σούτ του Μπούρα έξω από την περιοχή η μπάλα στην αγκαλιά του Γιουργούση
Στο 87 λεπτό δυνατό σούτ του Δερμιτζάκη η μπαλα απελπιστικά έξω από τα δοκάρια του Πόρου.
Η διαιτησία του Κοσικίδη χωρίς προβλήματα
Α.Ο.ΠΟΡΟΣ : Γιουργούσης , Ευαγγελόπουλος, Δρούγκας, ( 86 Γιάννης) Μέλλος, Παπαπέσιος, Κιοσές, Μπιζιώτας, Ζώρας , Χατζόπουλος, Μήτρου,  Μετζιάνι.
ΕΝΩΣΗ  ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ  :  Γκιόκας, Τζιέρης, Μπούρας, Τσολακούδης, Κάντιας, ( 90 Λαζάρου), Δημητρουλόπουλος, Στάμος Κρίστο ,( 65 Κούσης) ,   Μενίκου, ( 58 Σωπιάδης )  Δερμιτζάκης, Τζώρτζης