ΗΓΟ

Κυριακή 13 Μαΐου 2012

ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 1-2

Μεγάλη νίκη για την Ένωση Ερμιονίδας αφού πέρασε νικηφόρα από την Κόρινθο με σκορ 1-2.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ

Στο 5 λεπτό φάουλ του Δερμιτζάκη η μπάλα λίγο άουτ
Στο 10 λεπτό σέντρα του Μπούρα σουτ του Στάικου 0-1
Στο 12 λεπτό σουτ του Δερμιτζάκη απέκρουσε ο Δημαράκης
Στο 13 λεπτό ο Στάικος με δυνατό σούτ έκανε το 0-2
Στο 25 λεπτό δυνατό σουτ του Δερμιτζάκη απέκρουσε ο Δημαράκης
Στο 31 λεπτό νέο σούτ του Δερμιτζάκη πάλι ο Δημαράκης βρέθηκε στην σωστή θέση και απέκρουσε.
Στο 34 λεπτό πρώτη καλή φάση για την Κόρινθο με τον Μπιτσιάκο να σουτάρει και να στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Καταχανάκη.
Στο 42 λεπτό εκτέλεση φάουλ του Φίλη η μπάλα λ΄΄ιγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καταχανάκη.
Στο 46 ο Σαγανάς μόλις μπήκε μείωσε σε 1-2.
Στο 57 λεπτό σέντρα Σιώκος κεφαλιά του Μπαλτζή η μπάλα λίγο άουτ
Στο 60 λεπτό φάουλ του Δερμιτζάκη απέκρουσε με γροθιές ο Δημαράκης.
Στο 63 λεπτό απευθείας φάουλ του Μενίκου απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Δημαράκης.
Στο 68 η Κόρινθος μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπιτσιάκου με 2η κίτρινη κάρτα

Στο 68 λεπτό ο Δερμιτζάκης εκτελεί φάουλ από το ημικύκλιο της περιοχής στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Δημαράκη.
Στο 77 λεπτό σ΄ντρα φάουλ του Φίλη απόκρουσε ο Καταχανάκης.
Στο 91 αποβλήθηκε ο Παπαευθυμίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητες του αγώνα ήταν ο Μάνταλος ( Αθηνών)
ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Γιάννης Καντάς): Δημαράκης., Παπακωνσταντίνου  ( 46 Σαγανάς), Φίλης, , Δανιήλ, ( 46 Ζάρκος), Παπαευθυμίου, Σπυρόπουλος,Μπιτσιάκος, Λουμπαρδέας, Μπαλτζής, Σιώκος, ( 70 Βαγγελί),  Λαμπρογεώργος.
ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Δημήτρης Μαγγαφίνης): Καταχανάκης, Δημητρουλόπουλος, Μπούρας  Κοζοκάρου,  Αντωνόπουλος, Καρύδης, Τσολακούδης, Στάικος, Μενίκου, ( 90 Τζιέρης),Κούσης. ( 87 Μαναριώτης) , Δερμιτζάκης,