ΗΓΟ

Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ 5-0

Ένα ευχάριστο απόγευμα για την Ένωση Ερμιονίδας αφού κέρδισε την Δάφνη Ερυθρών με το ευρύ 5-0. Είναι κρίμα γιατί λόγω του καιρού και του πολικού ψύχους δεν κατάφεραν να έρθουν πολλοί φίλαθλοι στο γήπεδο.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ
Στο 2 λεπτό ο Τζώρτζης μπήκε στην περιοχή εξαπέλυσε δυνατό σουτ και ο Λαινιώτης απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ.
Στο 5 λεπτό ο Σωπιάδης εκτέλεσε κόρνερ ,η μπάλα έφτασε στον Τζώρτζη σουτ εξ επαφής του τελευταίου και η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Λαινιώτη.
Στο 8 λεπτό σουτ του Γκούρλα μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Καταχανάκης στην γωνία του.
Στο 9 λεπτό ο Σωπιάδης εκτέλεσε κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Cojocaru  ο οποίος έκανε σουτ μέσα από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα άουτ.
Στο 11 λεπτό σέντρα του Σωπιάδη από δεξιά ο Τζώρτζης κεφαλιά η μπάλα άουτ.
Στο 12 λεπτό ο Δημητρουλόπουλος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0
Στο 18 λεπτό ο Ανέστης μπήκε στην περιοχή της Ένωσης το σουτ πού έκανε η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 31 λεπτό ο Celi πάσαρε στον Cojocaru ο οπίος έκανε δυνατό σουτ και απέκρουσε εκπληκτικά ο Λαινιώτης στην γωνία του.
Στο 33 λεπτό εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Δημ. Κουτσοδήμου έξω από την περιοχή ο Καταχανάκης απογειώθηκε στο «γάμα» και απέκρουσε σε κόρνερ.
Στο 41 λεπτό  ο Δερμιτζάκης σούταρε άουτ μετά από πάσα του Cristo.
Στο 51 δυνατό σούτ του Cristo απέκρουσε εκπληκτικά ο Λαινιώτης σε κόρνερ. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Σωπιάδης και ο Στάμος από το σημείο του πέναλτι έκανε το 2-0.
Στο 54 δυνατό σούτ του Σωπιάδη έξω από την περιοχή η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 59 ο Δερμιτζάκης ύστερα από πάσα του Cristo με δυνατό σούτ έκανε το 3-0.
Στο 70 λεπτό δυνατό σουτ του Δερμιτζάκη η μπάλα λίγο άουτ.
Στο 76 λεπτό μεγάλη ευκαιρία με τον Τζώρτζη όταν σούταρε μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε παράλληλα από την εστία του Λαινιώτη άουτ.
Στο 81 λεπτό νέο σουτ του Τζώρτζη η μπάλα άουτ.
Στο 82 ο Δερμιτζάκης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 4-0.
Στο 83 ο Δερμιτζάκης με δυνατό σούτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Λαινιώτη.
Στο 90 λεπτό ο Τζώρτζης μετά από πάσα του Στάικου με πλασέ έκανε το τελικό σκορ 5-0.
Από την Ένωση Ερμιονίδας δεν υστέρησε κανείς.
Από την ομάδα της Δάφνης Ερυθρών ο τερματοφύλακας Λαινιώτης ήταν μακράν από τους καλύτερους της ομάδας της Βοιωτίας.
.Αφού όπως πληροφορηθήκαμε την Πέμπτη επέστρεψαν πολλοί ποδοσφαιριστές στην ομάδα . Να αναφέρουμε εδώ ότι στα παιδιά της Δάφνης Ερυθρών αξίζουν πολλά συγχαρητήρια .
Η διαιτησία του Μεσσήνιου Ηλία Νικολόπουλου ήταν άριστη αν και ο διαιτητής όπως μας είπε έπαιξε με 38 πυρετό.
ΕΝΩΣΗ  ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ  :  Καταχανάκης Κωνσταντινίδης , Μπούρας, Τσολακούδης,  Δημητρουλόπουλος,( 64 Αντωνόπουλος ) Στάμος ,Κρίστο,  ( 62 Στάικος) ,Cojocaru , Σωπιάδης  ,( 75 Μενίκου) Δερμιτζάκης, Τζώρτζης
ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ : Λαινιώτης , Δερβίσης,( 68 Γκολόσης ),Κουλε, Μάγκας, Κουτσοδήμος Μην. Γκουρλής,( 72 Λιώρης) Μακρής, Κουτσοδήμος Δημ, Ανέσττης, ( 62 Κώνστας)   , Νικολάου, Κουτσοδήμος Παναγ.