ΗΓΟ

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2011

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ -ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 1-10 ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σε ένα υγιεινό περίπατο μετέτρεψαν το σημερινό αγώνα στα Δίδυμα οι μικροί της Ένωσης Ερμιονίδας . Ο αγώνας δεν αντέχει κριτικής αφού η ομάδα των γηπεδούχων απαρτίζετε από παιδιά δέκα και δώδεκα ετών σε αντίθεση με την ομάδα της Ένωσης η ηλικία είναι στα δεκατέσσερα με δεκατρία χρόνια.

Η τοπική ομάδα έκανε το λάθος να προηγηθεί στο 12 λεπτό με 1-0 ύστερα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νόλι η μπάλα στο « γάμα» του τερματοφύλακα της Ενωσης Παπουτσή έγινε το 1-0 . Ένα λεπτό αργότερα ο Τσέλος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1. Στο 16 ο ίδιος παίκτης με πλασέ μέσα από την περιοχή  έβαλε την Ένωση μπροστά στο σκορ. Στο 19 ο Γκούτης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-3. Στο 23 σε δυνατό σουτ του Τσέλλου η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού και κατέληξε στα δίχτυα για να γίνει το 1-4. Στο 24 δυνατό σουτ του Σκεντεράι η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ. Στο 25 λεπτό ο Γκούτης με δυνατό σουτ έκανε το 1-5.Στο 28 λεπτό ο Κοσμάς Δημαράκης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-6. Στο 32 δοκάρι για την Άνωση με τον Βλαχογιάννη. Σ το 33 ο Σκεντεράι με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-7. Στο 35 ο Βλαχογιάννης με πλασέ έκανε το 1-8. Με αυτό το σκορ πήγαν και οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.
Στο 61 ο Μόρογλου με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-9 για να κλείσει το σκορ Κ. Δημαράκης στο 68 σε 1-10.