ΗΓΟ

Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ 2-1

Στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας παρέμεινε η Ένωση Ερμιονίδας ύστερα από την άνετη νίκη της επί του Μεσσηνιακού μπροστά σε .....
500 περίπου θεατές. Το σκορ άνοιξε στο 35 λεπτό όταν ο Στάικος μπήκε στην περιοχή των φιλοξενούμενων και με πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 62 λεπτό ο Κανελλόπουλος σούταρε μέσα από την περιοχή και ο Κυριακόπουλος απέκρουσε δύσκολα , η μπάλα έφυγε παράλληλα με την εστία και εκεί ο Συμελίδης με κεφαλιά έκανε το 2-0. Τρία λεπτά αργότερα ο Χελάς με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πονηρού για να γίνει το τελικό 2-1.
Διαιτητής : Ανδρέας Γκάμαρης ( Αθηνών)
ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ ( Δημήτρης Σπανός ) : Πονηρός, Τζιέρης ( 72 Παπανικολάου), ,Σαμαράς, Κολόκας, Τσώνης, Κιοσσές, Στάικος ,Συμελίδης, Κανελλόπουλος, Δήμας, ( 87 Θωμάς) ,Βλαχόπουλος ( 90 Λαζάρου )

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Έλβιο Μάνα): Κυριακόπουλος, Νινιός (83 Πουλάκος), ), Δασκαλάκης, Μπιμπίρης Κουρεντζής, Μπαστάκος, (60 Κουκούτσης), Σπανός, Αργυρόπουλος, Ταχμαζίδης,( 67 Τσουκάλης), Βιτάλι,, Χελάς .