ΗΓΟ

Δευτέρα 30 Απριλίου 2012

ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ-ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 0-2

Πολύτιμη νίκη που την διατηρεί πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού πήρε η Ένωση Ερμιονίδας, κερδίζοντας εκτός έδρας την Δάφνη Ερυθρών με 2-0, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Τα γκολ για την νικήτρια ομάδα σημείωσαν οι Δερμιτζάκης στο 10ο και Στάικος στο 24ο λεπτό του αγώνα, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι η Ένωση Ερμιονίδας τελείωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Τζιέρη στο 89’, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ: Λαϊνιώτης, Κώνστας, Τσέλος, Μάγκας, Κουτσοδήμος Μ., Γκούρλας (46' Δερβίσης), Μακρής, Λιώρης, Ανέστης (63' Τσαούσης), Τσαλμάς (82 Τσαραμπάρης), Κουτσοδήμος Δ.
ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Καταχανάκης, Τζιέρης, Μπούρας (42' λ.τρ. Μενίκος), Δημητρουλόπουλος, Καρύδης, Τσολακούδης, Στάικος, Αντωνόπουλος, Κούσσης (60' Κοζοκάρου), Δερμιτζάκης, Μαναριώτης (68' Κάνδιας).